fbpx

DWOREK z WŁASNYM STAWEM i PARKIEM NA POMORZU GDAŃSKIM

23 czerwca 2020

DWOREK z WŁASNYM STAWEM i PARKIEM NA POMORZU GDAŃSKIM NA SPRZEDAŻ ! TO TYLKO 50 km od GDAŃSKA czyli 40 minut Autostradą Bursztynową A1

SKORZYSTAJ Z ULGI PODATKOWEJ PAŁACYK PLUS !

Przedwojenny Dworek położony na Kociewiu koło Pelplina, na Pomorzu Gdańskim, urzekający pięknem i prostotą, otaczającą naturą i powiewem wolności i niezależności , tutaj poczujesz prawdziwe znaczenie słowa DOM.
Cała posiadłość zajmuje powierzchnią 2.8268ha – to przepiękny teren – park, staw z tatarakiem, kwitnące rododendrony, drzewa i krzewy ozdobne, zróżnicowane ukształtowanie terenu podkreśla piękno tego miejsca , ale to również teren inwestycyjny – ok. połowa działki objęta jest nowym planem miejscowym, który dopuszcza podział ok. połowy działki na 10-arowe działki budowlane przeznaczone pod zabudowę jednorodzinną lub/ i usługi nieuciążliwe.

Dworek z 1890r o powierzchni 795m2, wybudowany został z wyjątkowej cegły – pochodzącej z cegielni, która produkowała nieopodal cegłę i dachówkę między innymi na potrzebę odbudowy Zamku Królewskiego w Warszawie, z mansardowym dachem pokrytym karpiówką, z pięknym reprezentacyjnym wejściem do części głównej – salonowej, czeka na konesera – pasjonata piękna, który go doceni i o niego zadba 🙂
Dworek ma trzy kondygnacje naziemne i jedną podziemną (podpiwniczenie).
Kiedyś, w latach swojej świetności podzielony był na dwie części, pierwszą w której mieszkali właściciele oraz drugą przeznaczoną dla służby.

Ze wszystkich okien roztacza się bajkowy widok na okolicę a z okien północnej elewacji – widok na staw, który zajmuje powierzchnię 1800m2 oraz na park, w którym znajduje się m.in. sad ok 50 drzewek owocowych : jabłonie, grusze, śliwy, czereśnie, wiśnie, orzech włoski.

Dojazd drogą asfaltową, ostatnie kilkadziesiąt metrów drogą utwardzoną.
Media: prąd (do działki jest doprowadzona siła 2 kable po 125 kW w 2 skrzynkach energetycznych na granicy działki), woda z gminnego wodociągu.

PLAN MIEJSCOWY
Obowiązujący plan miejscowy dzieli całość (prawie 3 hektary) mniej więcej na połowę:
1) dworek z parkiem i stawem położony jest w jednostce oznaczonej jako 20.U/M/ZP (powierzchnia ok. 1,82 ha) przeznaczenie terenu – zabudowa usługowo-mieszkaniowa i zieleni parkowej w historycznym zespole
dworsko parkowym z następującymi ustaleniami zabudowy:
– funkcja mieszkaniowa w formie budynków mieszkaniowych jednorodzinnych lub jako
funkcja mieszkaniowa towarzysząca funkcji usługowej w formie lokali mieszkalnych w budynkach
usługowych lub w formie budynków zamieszkania zbiorowego
– budynki usługowe z zakresu handlu, gastronomii, obsługi rekreacji, wypoczynku,
rzemiosła nieuciążliwego
– budynki usługowe z zakresu kultury, oświaty i wychowania, służby zdrowia,
administracji
– możliwość lokalizacji nowej zabudowy w miejscach jej historycznego występowania powierzchnia zabudowy do 20%
– możliwość podziału na mniejsze działki o powierzchni minimum 1100m2
2) pozostała część działki o powierzchni ok. jednego hektara położona jest w jednostkach oznaczonych jako 22MN, 23MN i 24MN zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna o następujących parametrach zabudowy:
– podział na działki budowlane o powierzchni min.1000m2
– powierzchnia zabudowy do 30%
– maksymalna wysokość budynków:
a) dla budynków mieszkalnych – 9,0m,
b) dla budynków towarzyszących – 6m,
c) dla wiat 3,5m;
dopuszcza się podpiwniczenie budynków;

MOŻLIWOŚCI:
– inwestycyjnie (możliwości podziału i nowej zabudowy)

– Twój nowy dom
– agroturystyka
– dom spokojnej starości
– obiekt restauracyjno-hotelowy np. sala weselna
– twój dom i zabudowa  ok. jednego hektara domami na sprzedaż lub pod wynajem
– Twój pomysł

ULGA PAŁACYK PLUS – Z ulgi można skorzystać, jeśli jest się właścicielem lub współwłaścicielem nieruchomości wpisanej m.in. do gminnej ewidencji zabytków. Odlicza się maksymalnie 50 proc. wydatków poniesionych na ten cel. Ustawa nie wprowadza górnego limitu odliczenia.
Wydatki poniesione na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane w zabytku nieruchomym. Właściciel lub współwłaściciel takiego zabytku nieruchomego musi posiadać sporządzone na piśmie pisemne zalecenia konserwatorskie (w przypadku zabytku wpisanego do wojewódzkiej lub gminnej ewidencji zabytków).
Odlicza się maksymalnie 50 proc. wydatków poniesionych na prace.
Ustawa nie wprowadza jednak żadnego górnego limitu odliczenia.